Vårt Magiske Ansikt


«»SELGER ANSIKTSTERAPI SOM BARE DET»

Hei, og takk for en flott kurs.Selger Ansiktsterapi som bare det. Klientene virker fornøyde🤗Spennende å se framover hvilken tilbakemeldinger man får.Takk for at du lærer oss denne teknikken.Hilsen ei som er heilt begeistret😄

Mvh Isabelle Nørstegård
Dynamisk ansiktsterapeut

Fakta om kurset

  • Kurset er godkjent som faglig oppdatering og gir 10 % rabatt for medlemmer i Norske Naturterapeuters Hovedorganisasjon
  • Etter 50 dokumenterte behandlinger kan du ta sertifisering til godkjent Dynamisk Ansiktsterapeut. Settes opp når fire eller flere ønsker å sertifiseres. Les mer nederst på siden.
Her er en halvtimes video om Ansiktskurset 🙂
(OBS, kurset i Hurdal som det snakkes om her, har vært)

«Ansiktet er sjelens speil»

Tanker, følelser og kroppsfunksjoner avspeiles i ansiktet gjennom muskler og bindevev, vårt sosiale nervesystem, reflekssoner, meridianbaner, lymfe og chakra.

I Dynamisk Ansiktsterapi jobber vi med både fysiske og eteriske lag, og behandlingen har derfor dyp innvirkning på hele systemet, og er «himmelsk» å motta.

Behandlingen gir et mer balansert, tidløst ansikt og mer tilstedeværelse, og er også god i forhold til forskjellige problematikker, som f.eks stress, ansiktssmerter og lammelser, kjevespenninger, hodepiner, bihuler, nakke og skuldre m.m.

Å arbeide med ansiktet har stor betydning i forhold til mange problematikker. Vi  aktiverer bla.a. det sosiale nervesystemet, hvilket reduserer stress og bedrer kommunikasjon. Forskning viser at ansiktsuttrykkene våre er en avgjørende faktor for å kunne lese andre mennesker og dermed inngå i en avbalansert relasjon med andre.

Hvis vårt eget system er i ubalanse, minskes vår evne til å interagere med andre og forstå dem på et dypere plan. Dette ses f.eks. hos personer med autisme,  stress eller depresjon.

Noen mulige problematikker

  • Evnen til å fungere sosialt, både hos barn og voksne
  • Ansiktslammelser
  • Ansiktssmerter
  • Slappe ansiktsmuskler
  • »Stone-face»
  • Stamming
  • Bihuleproblemer
  • Smerter rundt tennene
  • Motoriske talevansker
  • Spenninger i ansikt, kjeve, nakke og skuldre
  • Problemer med organer og fordøyelsen
  • Mimiske rynker og furer
  • Utilpasshet, nedstemt

Vi arbeider i ansikt, hals, hode og nakke

  • Muskler og bindevev
  • Meridianbaner
  • Ansiktssoner
  • Lymfedrenasje
  • Chakraer og de psykologiske faktorene som kan være knyttet til disse områdene.

Vi veksler mellom teori og «hands-on»

Vår kontakt med klienten er nærværende, respektfull og sansende. Metoden bygger på at tingene får tid og mulighet til å arbeide i dybden.

Av terapeuten kreves det sentrering, tilstedeværelse og dyp lytting.

Dynamisk ansiktsmassasje er svært avslappende, avstressende, og en ren nytelse å motta! 

FANTASTISK TILSKUDD TIL MIN TERAPEUTVIRKSOMHET!

Kjempe bra kurs! Jeg deltok uken som var! Perfekt om du ønsker en liten ferie/pause fra hverdagen! Fantastisk tilskudd til min terapeut virksomhet! veldig passende mengde informasjon om du er terapeut eller ikke! 👍💫😁❤

Birgitte
Logo Dynamisk Ansiktsterapeut
Kursdeltagere som består sertifiseringen har rett til å bruke logoen.

Sertifisering til dynamisk ansiktsterapeut

For å bli sertifisert dynamisk ansiktsterapeut kreves det

  • Maksimalt 2 timer fravær på Ansiktskurset (kurset består av 81 undervisningstimer)
  • 50 timer dokumentert praksis
  • En supervisjonsdag (Settes opp når det er 4 eller flere som ønsker det)
  • Ha mottatt minimum 2 behandlinger selv av sertifisert Dynamisk Ansiktsterapeut

Sertifiseringen består av en praktisk prøve og en samtale.

Kursholder

Dynamisk Ansiktsterapi gir både velvære og mulighet til å jobbe med mange ulike problematikker hos klientene, i følge kursholder Augustine Rikkeliva Nygaard.

Vår faste kursholder er Kraniosakralterapeut og Dynamisk Ansiktsterapeut Augustine Rikkeliva Nygaard.

Hun er selv utdannet som Dynamisk Ansiktsterapeut og kursholder ved Institut for Biodynamisk Kranio-Sakral Terapi i Danmark.

Godkjent terapeutmedlem i Norske Naturterapeuters Hovedorganisasjon (NNH).

Det magiske ansigt- det magiske kursus.

En rejse ind i en verden af fornemmelser i hænderne. Mine stive fingre er blevet bløde, og jeg tror på, hvad de mærker. På blot 5 dage, har jeg bevæget mig fra ikke at vide hvordan jeg skulle håndtere et ansigt med ar, med rynker, med hår, med blå mærker, stivhed og fastlåste gamle følelser- til at turde tro på, at det jeg gør, det jeg har lært, kan gøre en væsentlig forskel i andres liv.

Jeg er blevet betaget af at kunne mærke bindevæv smelte, at kunne mærke en hævet galdeblære eller at mærke den utrolige stærke kraft når jeg følger meridianbanernes motorvej.

I sandheden et fantastisk brugbart kursus- hvis man har lyst til at «nørde» med ansigter.

Birgitte Dinesen Virklund